Мій блог

Вітаю!
На цій сторінці Ви зможете отримати корисні відомості щодо нотаріальних дій та послуг.
В цьому блозі ми будемо розміщувати актуальні новини, аналітичні нотатки та іншу інформацію на Вашу користь. За більш детальною інформацією щодо матеріалів, викладених у цьому блозі, звертайтеся безпосередньо до приватного нотаріуса Гордієнко Ольги Валеріївни.

Зміни щодо правил оцінки вартості майна для правочинів

автор - Гордієнко О.В.

Починаючи з 18 липня 2018 року, почали діяти нові правила ведення єдиної бази звітів про оцінку майна, які використовуються нотаріусами при посвідченні правочинів, в наслідок яких виникає обов'язок сплатити податок чи відповідний збір. Ці зміни суттєво вплинули на супутні витрати при посвідченні таких правочинів. Нові правила стосуються порядку ведення Фондом державного майна єдиної бази звітів про оцінку вартості майна та націлені на запобігання випадкам заниження ринкової вартості майна та, таким чином, уникнення оподаткування.

17 травня 2018 року наказом Фонду державного майна України № 658 ...

Читати далі...

Нові правила гри для ТОВ

автор - Гордієнко О.В.

16 червня 2018 року набув чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – «Закон про ТОВ»). Нового змісту набули правовідносини щодо створення та діяльності ТОВ (з Цивільного кодексу України повністю виключено підрозділ 4 § 1 глави 8 "4. Товариство з обмеженою відповідальністю").

Віднині кількість учасників ТОВ законом не обмежується (раніше максимальна кількість учасників товариства з обмеженою відповідальність не могла становити більше 100 осіб).

Скорочено строк, протягом якого учасник має повністю сплатити свою частку в статутному капіталі товариства. За новими правилами, кожен учасник товариства повинен повністю внести свій вклад протягом шести місяців з дати державної реєстрації товариства, якщо інше не передбачено статутом (раніше цей строк був удвічі довший та становив один рік). Проте, Закон про ТОВ дозволяє учасникам цей строк змінити самостійно (як збільшити, так і зменшити), або взагалі виключити його. Для цього потрібне їх одностайне голосування та відповідні зміни до статуту.

Читати далі...

Спадкування нерухомості з іноземним елементом

автор - Гордієнко О.В.

Під умовною назвою «спадкування нерухомості з іноземним елементом» розглянемо такі випадки:

- коли спадкодавець — нерезидент мав на території України нерухоме майно;

- коли спадкодавець — резидент мав нерухоме майно за межами України.

Загальні умови оформлення такої спадщини містяться в ст. 71 Закону України «Про міжнародне приватне право»: спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, — правом України.

Читати далі...

Тимчасово окупована територія україни. Які проблеми виникають у нотаріальній практиці?

автор - Гордієнко О.В.

У зв’язку з сумнозвісними подіями у 2014 році частина території України опинилася під окупацією Російської Федерації. Цивільний обіг на цих територіях зазнав певного колапсу. Дію Єдиних та Державних реєстрів було припинено. Вчинення нотаріальних дій фактично зупинилось і на сьогоднішній день на тимчасово окупованій території не діє жоден український нотаріус (див. наказ Міністерства юстиції України від 07.07.2014 № 1087/5).

27.04.2014 набрав чинності Закон України № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі — Закон № 1207). У ст. 3 Закону № 1207 встановлено, що для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визначається:

Читати далі...

Договір про визначення часток в праві спільної власності подружжя

автор - Гордієнко О.В.

У ч. 1 ст. 368 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) наведено визначення спільної сумісної власності: «Спільною сумісною власністю є спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності».

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 3 ст. 368 ЦК України).

Набуття майна у спільну сумісну власність подружжям є загалом найбільш поширеною підставою виникнення права спільної сумісної власності. Тому розглянемо укладення договору про визначення часток у праві спільної сумісної власності саме на прикладі подружжя1.

Читати далі...